Audi Bursa Filtre Değişimi

Audi Bursa Filtre Değişimi

Audi Bursa Filtre Değişimi Araçların km ve zamana bağlı olarak bazı parçalarının kontrol ve yenileme işlemine girmesi gerekir. Araçlarınızdaki temel mekanizmaların koruyucusu filtreler de bunların başında gelir. Aksatılmaması gereken bu rutin ve küçük işlemler sizi daha sonra oluşabilecek çok daha ciddi ve masraflı sorunlardan korumak için oldukça önemlidir. Audi Bursa filtre değişimi içeriğinde dört temel filtrenin muayenesi ve değişimi sağlanmaktadır. Yağ filtresi değişimi , hava filtresi , polen filtresi değişimi ve yakıt filtresi değişimi olarak Audi aracınızın ihtiyacı olan tüm filtre değişimlerini en uygun fiyata kaliteli ve hızlı bir şekilde yapmaktayız.

 

Audi Bursa Filtre Değişimi ,Çeşitleri ve Nedenleri

 

Yağ Filtresi Değişimi

audi yağ filtresi değişimi

Motora giden yağ, yağ filtresinden geçerek süzülür ve motora daha temiz bir yağ gönderilmesi sağlanır. Yağ filtresi düzenli olarak değiştirilmesi  motorda kalıcı bir takım hasarlar ortaya çıkmaması açısından çok önemlidir. Filtre zamanında değiştirilmezse motor yağı iyi süzülemediğinden içerisinde kalan partiküller ya da iri toz tanecikleri motor bloğunun çizilmesine sebep olmasına ek olarak  pistonlar ve segmanlar arasında kalabilecek kirli tabaka motorun kilitlenip çalışmamasına sebep olabilir. Tıkanmış olan bir yakıt filtresi devir daim işleminde iyi bir akış sağlayamaz ve aracınızda performans kayıpları yaşanır. Bu sebeple aracınızın her 10-15 bin kilometrede bir mutlaka yağ filtresi ve motor yağının değiştirilmesi gereklidir.

Polen Filtresi Değişimi

Araca dışarıdan girmeye çalışan ve klimanın yarattığı hava sirkülasyonunda ortaya çıkan tozları yutan filtre polen filtresidir. Araç içindeki havanın temiz kalmasına yardımcı olan polen filtresinin değişimini düzenli yaptırmamanız halinde Isıtma sistemi düzgün çalışmaz ve havalandırmadan gelen havanın olması gerektiği gibi soğuk  gelmemesi sorunu ile karşılaşırsınız.

 

Hava Filtresi Değişimi

Hava filtresi motorun çalışması için ihtiyacı olan havayı temizler, böylece motora pis bir hava vermez. Motora giden havanın temiz olması araç performansı için önemlidir. Vaktinde değiştirilmeyen hava filtresi aracınızın motor performansını düşürür , aracın çalıştırılmasında sıkıntı yaratır ve bazı durumlarda motorun hiç çalışmamasına sebep olur. Hava filtresi için öngörülen periyodik değişim yılda bir keredir.

Yakıt Filtresi Değişimi

Yakıt filtresi, yakıt kullanılmak üzere motora gitmeden önce yakıtı filtreleyip temizler. Görevli küçük ama önemi büyüktür. Çeşitli nedenlerle benzin deposundaki yakıt kirlenebilir , yakıt deposunda su nem ve tortu oluşabilir. Aracınızın deposundaki yakıtın temiz olduğundan emin olarak motorunuzun hasar görmesini önler. Yakıt filtresi değişimi pahalı olmamakla birlikte düzenli değişimi ve kontrolü sağlanırsa aracınız için çok daha maliyetli olabilecek hasarları önler.

 

Audi Bursa filtre değişimi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve fiyat bilgisi için 7/24 çevrimiçi desteğimize yazabilirsiniz.

 

 

AUDİ BURSA FİLTRE DEĞİŞİMİ İÇİN AUDİ ÇAĞLAR AVANTAJI NEDİR?

audi bursa yağ değişimi

Audi Bursa filtre değişimi hizmetinde ve diğer tüm hizmetlerimizde en uygun fiyat ve en şeffaf hizmet ilkesi ile çalışmaktayız. Sizlerin bilgisi ve rızası olmadan araçlara herhangi bir işlem yapılmaz. Planlanan yada gerekli görülen her işlem ile ilgili önce müşteriye bilgi verilir ve onay alındıktan sonra işleme başlanır. Aracınızın devam garantisine zarar verecek herhangi bir işlem asla yapılmaz. Diğer servislere göre araçların periyodik bakım ve tamirat işleri çok daha uygun fiyatlara yapılır.  20 yıllık sektörel tecrübe ve deneyimli çalışanlardan oluşan ekibimizle emin ellerdesiniz. Audi Bursa filtre değişimi için firmamız ile iletişime geçebilir , deneyimli kadrosu ve düşük maliyetleri ile aracınızın ihtiyacı olan filtrenin yada filtrelerin değişimini profesyonel çalışanlarımıza yaptırabilirsiniz. Audi Çağlar olarak siz müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve bunun garantisini vermek önceliklerimizdendir