audi bursa triger seti değişimi

Audi Bursa Triger Seti Değişimi

Triger seti motor için en önemli parçalardan biridir. Triger seti, pistonların emme ve egzoz supaplarının senkronize çalışmasını sağlar ve sürekli metal dişliler ile sürtünme halindedir. Motor için hayati bir göreve sahip olan triger seti, ihmal edilmesi veya bozulması durumunda ciddi sorunlar oluşturabilmektedir. Triger kayışının kopması halinde, aracın çok kısa bir süre için dahi kullanılmaya çalışılması, motor revizyonuna kadar gidecek çok daha yüksek maliyetli sorunlara sebep olur. Triger masrafı, bazı zamanlarda revize edilmiş şanzıman masrafını dahi geçebilmektedir. Bu sebepten Triger seti değişimi, araç üreticilerinin belirlemiş olduğu belirli sürelerde bakıma alınmalı ve gerekli olan parçalar değiştirilmelidir.

 

AUDİ BURSA TRİGER SETİ DEĞİŞİMİ NE ZAMAN YAPILMALI?

Bursa Triger Seti Değişimi

Trigerin belirlenen ömrü 3 yıldır ve km olarak otomobil üreticilerinin bu sete verdikleri sağlıklı kullanım 80 bin km ile 100 bin km kilometre arasındadır. Çok fazla kullanılmayan araçlarda da yine belirlenen sağlıklı süre 4 yılda bir triger setinin değişmesidir.

Audi Çağlar olarak aracınızın triger seti değişimi işleminin doğru zamanda ve doğru şekilde yapılmasına özen gösteriyoruz. Aracınızın garantisi devam ediyorsa garantisinin bozulmaması için üretici standartlarına uygun işlemlerle garanti kapsamınızı koruyoruz.

AUDİ BURSA TRİGER SETİ DEĞİŞİMİ HİZMET DETAYLARI NEDİR?

Audi Triger Seti Değişimi

Audi Çağlar olarak şeffaf hizmet ve en uygun fiyat en önemli ilkemizdir. Yapılacak işlemin tüm detayları şu şekildedir ;

Öncelikle araç, uygun parçaların sökülmesi için uygun yüksekliğe kaldırılır. Triger setine rahat ulaşabilmek ve kolay çalışabilmek için aracın sağ ön tekerleği sökülür ve tamamen lifte kaldırılan aracın, plastik alt koruma parçaları ve çamurluk davlumbazları çıkarılır.

Ardından triger seti etrafındaki parçalar sökülüp motor kulakçıklarına ulaşılır. Motor kulakçıkları ve triger setini koruyan plastik parça sökülerek triger kayışı haznesinden çıkarılır.

Daha sonra devirdaim su pompası sökülür ve montaj alanı temizlendikten sonra devirdaim su pompası tekrar yerine takılır.

Yeni Triger kayışı takılmadan önce diğer aksamlarda herhangi bir problemin olup olmadığı kontrol edilir. ( Dişliler, gergi rulmanı vb. )

Kontrollerin ardından yeni triger kayışı ve gergi rulmanı araca monte edilir ve triger kayışının gerginlik ayarı yapılır.

Son olarak aracın sökülen aksamları toplanarak araca antifriz eklenir.

AUDİ BURSA TRİGER SETİ DEĞİŞİMİ İÇİN AUDİ ÇAĞLAR AVANTAJI NEDİR?

audi triger değişimi

Audi Bursa triger seti  değişimi hizmetinde en uygun fiyat ve en şeffaf hizmet ilkesi ile çalışmaktayız. Sizlerin bilgisi ve rızası olmadan araçlara herhangi bir işlem yapılmaz. Planlanan yada gerekli görülen her işlem ile ilgili önce müşteriye bilgi verilir ve onay alındıktan sonra işleme başlanır. Aracınızın devam garantisine zarar verecek herhangi bir işlem asla yapılmaz. Diğer servislere göre araçların periyodik bakım ve tamirat işleri daha uygun fiyatlara yapılır.  20 yıllık sektörel tecrübe ve deneyimli çalışanlardan oluşan ekibimizle emin ellerdesiniz. Audi Bursa triger seti değişimi için firmamız ile iletişime geçebilir , deneyimli kadrosu ve düşük maliyetleri ile aracınızın set değişimini profesyonel çalışanlarımıza yaptırabilirsiniz. Audi Çağlar olarak siz müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve bunun garantisini vermek önceliklerimizdendir.

Audi Bursa Filtre Değişimi İçin Burayı Tıklayabilirsiniz