audi bursa otomatik şanzıman tamiri

Audi Bursa Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi ’nin çift kavramalı şanzımanı olan DSG şanzıman hiç şüphesiz en konforlu otomatik şanzımanlar arasında. DGS şanzıman, araca hızlı vites geçişi imkanı sağlayıp güç kaybına neden olmadığı için üst düzey bir sürüş konforu sağlamakta ve oldukça düşük bir yakıt tüketimini beraberinde getirmektedir. Fakat her sistemde olduğu gibi DGS şanzımanlı araçların da bazı problemli yönleri mevcut. Bu problemleri ; DSG şanzıman mekatronik arızası , DSG şanzıman kart arızası , şanzıman ısınma problemi , titreme , kavrama arızası, şanzıman vuruntu sorunu ve volant arızası (çatırdama sesi ) olarak özetleyebiliriz..

 

 

AUDİ BURSA OTOMATİK ŞANZIMAN TAMİRİ NASIL YAPILIR?

bursa otomatik şanzıman tamiri

Otomatik şanzıman sadece mekanik parçalardan oluşmadığı için herhangi bir arıza durumunda öncelikle hangi parçanın arızalı olduğu tespit edilir.

Akü ve akü sacı, hava filtresi haznesi ve vites kutusundan gelen bağlantılar sökülür. Çevre cıvatalar sökülür. Araç lifte kaldırılıp alt tarafta bulunan bağlantılar sökülüp şanzıman boşa çıkarılır ve yavaşça motordan ayrılır ardından da gerekli bakım ,onarım ve değişim yapılır. Arızası giderilen şanzımanın yağ değişimi yapılır ve  sondan başlayarak tekrar yerine takılır. Gerekli kontrolleri sağlanır ve sahibine güvenle teslim edilir.

 

Audi Bursa otomatik şanzıman tamiri hakkında aklınıza takılan tüm sorular için  7/24 çevirim içi destek bölümümüze yazabilir , fiyatlandırma ve hizmet içeriği hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

AUDİ BURSA OTOMATİK ŞANZIMAN TAMİRİ HANGİ DURUMLARDA GEREKLİ OLABİLİR?

audi otomatik şanzıman tamiri

-Vites geçişlerinde titreme ve sarsıntı yaşıyorsanız.

-Araç kavrama esnasında kayma veya gürültü yapıyorsa

-Aracınızın çekiş gücü düştüyse

-Aracınızın performansı düştüyse ve yakıt tüketiminiz arttıysa

-DSG mekatronik arızası kaynaklı arıza kodlarıyla karşılaşıyorsanız.

-Vites geçişlerinde vuruntu hissediyorsanız vakit kaybetmeden bakımını ve kontrolünü yaptırmanız gerekmektedir.

 

Audi Bursa Otomatik Şanzıman Tamirinde Audi Çağlar Avantajı Nedir ?

 

Audi Bursa otomatik şanzıman tamirinde en uygun fiyat ve en şeffaf hizmet ilkesi ile çalışmaktayız. Sizlerin bilgisi ve rızası olmadan araçlara herhangi bir işlem yapılmaz. Planlanan yada gerekli görülen her işlem ile ilgili önce müşteriye bilgi verilir ve onay alındıktan sonra işleme başlanır. Araca zarar verecek herhangi bir parça asla kullanılmaz. Aracınızın garantisi devam ediyorsa garantisinin bozulmaması için üretici standartlarına uygun işlemlerle garanti kapsamınızı koruyoruz.  Diğer servislere göre araçların periyodik bakım ve tamirat işleri de daha uygun fiyatlara yapılır.  20 yıllık sektörel tecrübe ve deneyimli çalışanlardan oluşan ekibimizle emin ellerdesiniz. Audi Bursa otomatik şanzıman tamiri için firmamız ile iletişime geçebilir , deneyimli kadrosu ve düşük maliyetleri ile aracınızın şanzımanını profesyonel çalışanlarımıza yaptırabilirsiniz. Audi Çağlar olarak siz müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve bunun garantisini vermek önceliklerimizdendir.

Audi Bursa Genel Bakım Hakkında Buradan Bilgi Alabilirsiniz