Audi Bursa Motor Revizyon

Audi Bursa Motor Revizyon

 

Motorun revizyonu ya da halk arasındaki bilinen ismi ile rektifiye, aşınmış bir motorun standartlara uymayan parçalarının (silindirler, pistonlar, krank mili vb) çeşitli onarım işlemleri uygulanarak veya değiştirilerek tekrar ilk günkü gibi çalışır hale getirilmesidir. İşlemde motorun bütün parçaları sökülerek dağıtılır ve gerekli görülen parçaların yenilenir, tamir gerektiren parçaların onarılarak tekrar motor toplanır. Aracınızın motorunun durumuna göre şekillenen bu işlemde bazı motorların sadece birkaç parçasının yenilenmesi yeterli olurken bazı motorlarda ise iç ve dış parçalarının tümünün değişmesi gerekebilir. Bu yüzden güvenilir ve işinin ehli bir usta ile motor revizyonu yaptırmanız çok önemlidir. Araçlarınızın kalbi olan motorların revizyonu için 20 yılı aşkın sektör deneyimimizle ve en uygun fiyat garantisi ile Audi Çağlar olarak yanınızdayız. Aracınızın garantisi devam ediyorsa garantisinin bozulmaması için üretici standartlarına uygun işlemlerle garanti kapsamınızı koruyoruz.

 

AUDİ BURSA MOTOR REVİZYON HİZMETİ NASIL YAPILIR?

audi bursa motor

* Öncelikle motor bölmesi tüm bağlantıları dikkatlice sökülerek araçtan ayrılır

* Subap kontrolleri yapılır.

* Lastikler değiştirilir ve lifterler kontrol edilir.

* Motor bloğu aşamasında ise öncelikle blok içerisinde atıklık olup olmadığına bakılır. Ölçüm sonucunda atıklık var ise taşlama işlemi yapılır ve tüm pistonların segmanları bu noktada değişir. Kırık ya da çatlak durumu söz konusu ise pistonlar değişir. Krank ve biyel kolları taşlanır.

* Ardından piston pimleri, kasnaklar ve diğer tüm motor parçaları sökülür ve gerekli olanların değişimi yapılır.

* Kapak saplamaları ve tüm contalar kontrol edilir ve değişimleri yapılır.

* Motorun tekrar toplanması işlemine geçilir.

 

Audi Bursa motor revizyon işleminde işlem görecek olası parçalar şu şekildedir ;

-Piston kafası

-Segmanlar

-Piston kolu (Biyel kolu)

-Eksantrik mili

-Supablar

-Yaylar

-Motor bloğu

-Silindir kapağı

-Krank mili

-Manifoldlar

-Parçalar arasında kalan sızdırmazlığı sağlayan contalar

-Rulmanlar

-Kayışlar

-Dişliler

-Külbütör mekanizması

-Kaymalı yataklar (Burçlar)

-Silindir gömlekleri (bazı motorlarda)

Bunlar işlem için gerekli parçalar olup motorun durumuna göre yağ pompası , triger seti , filtreler gibi parçaların değişimi önerilebilir.

Audi Bursa Motor Revizyon Hizmetinde Audi Çağlar Avantajı Nedir ?

audi çağlar

Audi Bursa motor revizyon hizmetinde en uygun fiyat ve en şeffaf hizmet ilkesi ile çalışmaktayız. Sizlerin bilgisi ve rızası olmadan araçlara herhangi bir işlem yapılmaz. Planlanan yada gerekli görülen her işlem ile ilgili önce müşteriye bilgi verilir ve onay alındıktan sonra işleme başlanır. Araca zarar verecek herhangi bir parça asla kullanılmaz. Diğer servislere göre araçların periyodik bakım ve tamirat işleri de daha uygun fiyatlara yapılır.  20 yıllık sektörel tecrübe ve deneyimli çalışanlardan oluşan ekibimizle emin ellerdesiniz. Audi bursa motor revizyon hizmeti için firmamız ile iletişime geçebilir , deneyimli kadrosu ve düşük maliyetleri ile aracınızın

motor revizyonunu profesyonel çalışanlarımıza yaptırabilirsiniz. Audi Çağlar olarak siz müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve bunun garantisini vermek önceliklerimizdendir.

Audi Bursa İletişim